ЗАПИС
ОНЛАЙН

Меню

м. Київ, вул. Драгоманова, 40Е

+38 080 033 75 79

Зателефонувати

Безкоштовно

+38 080 033 75 79
Записатися онлайн

Як правильно доглядати за брекетами?

Встановлення брекетів – трудомісткий і відповідальний процес. Завершивши його, не варто розслаблятися! Попереду – носіння і догляд за брекетами і зубами. Правила догляду за ротовою порожниною тепер більш суворі. Порушувати їх дуже небажано!
 
Відразу доведеться змиритися з тим, що на догляд за брекетами часу буде потрібно більше, ніж зазвичай йшло на чищення зубів. Тепер зуби знаходяться під тиском системної дуги і ризик карієсу, пародонтиту, пульпіту та інших стоматологічних неприємностей підвищується.
 
Як правильно доглядати за брекетами?
 
Внесіть в календар професійне чищення зубів не рідше, ніж раз на 5-6 місяців. У кабінеті вам видалять зубний наліт і камені, чого ви не зможете зробити вдома.
 
Раз на півроку обов’язково відвідуйте стоматолога. Можна скомбінувати огляд з професійним чищенням, щоб зробити це за один раз.
 
Домашній догляд за брекетами також має деякі правила:
 
1. Щоб повністю видалити із зубів залишки їжі, користуйтеся іригатором. Це спеціальний міні-насос, який направляє струмінь води в потрібне місце між зубами. Він м’яко й делікатно “промиє” міжзубний простір і очистить емаль.
 
2. Користуючись щіткою, круговими рухами обробляйте кожен зуб з усіх боків. І зовнішня і внутрішня сторона зуба повинні бути ретельно прочищенi.
 
3. Будьте обережні, якщо ви чистите зуби електричною зубною щіткою! Ні в якому разі не придавлюйте очищувальну головку до металевих елементів брекетів! Це небезпечно і для щітки, і для системи.
 
4. Для видалення нальоту з міжзубних проміжків використовуйте флос-зубочистку або міні-йоржики. Для усунення залишків їжі – вощену зубну нитку. Технологія використання нитки відрізняється від звичної: зубну нитку вставте під скобу, простягніть під кільцями і отворами в замках, зробіть кілька очищувальних рухів. Таким чином потрібно обробляти кожен зуб.
 
5. Кілька разів на день ополіскуйте ротову порожнину спеціальним розчином. Правильно підбирайте пасту і ополіскувач – вони обов’язково повинні містити в своєму складі ксиліт і фтор. Перший захищає від бактерій, другий – допомагає запобігти розвитку карієсу і дарує приємні відчуття у роті.
 
6. Якщо з якоїсь причини спеціальних засобів під рукою не виявилося, можна використовувати підсолену воду. Вона знімає неприємні відчуття, які виникають після встановлення системи, а також знищує бактерії. Але і це ще не все – якщо брекет-система подряпала вам ясна або внутрішню сторону щоки, солона вода допоможе швидко загоїти подряпини.
 
7. Якщо брекет-система часто пошкоджує слизові оболонки рота, придбайте ортодонтичний віск. Він захистить ротову порожнину від дряпаючих елементів. Віск схожий на м’яку жувальну гумку і використовується для нанесення на замок або скобу.
 
Правильно доглядати за брекетами дуже важливо для кінцевого результату. Але якщо ви будете дотримуватися всіх правил догляду за зубами і брекетами, ідеальна посмішка вам гарантована!

-->